Monthly Archives: July 2019

Patvirtintas Erasmus+ projektas

Džiugu pranešti, kad Asociacijos „Viva Sol“ parengtas „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo strateginių partnerysčių projektas „Kultūros ir paveldo turizmo įgūdžių stiprinimas kaimo bendruomenėse“ (Development of Cultural and Heritage Tourism Skills within Rural Communities) buvo teigiamai įvertintas ir bus finansuojamas.  Projektu siekiama ugdyti kaimo gyventojų gebėjimus panaudoti kaimo kultūros, paveldo, amatų, gyvenimo būdo, gamtos, kulinarijos ir kitus  vietos išteklius patyriminio turizmo tikslams.  Projektas bus įgyvendinimas kartu su Danijos, Islandijos, Kroatijos, Norvegijos  ir Prancūzijos partneriais.

Continue reading Patvirtintas Erasmus+ projektas

1_4_orig

Puiki galimybė pasigaminti pirmą savo sūrį

Kviečiame išbandyti save sūrininkystėje ir pasigaminti pirmą savo sūrį Trakų krašto tradicinių amatų centro kartu su Amatų mokykla “Sodžiaus meistrai” Jelščiznos kaime, Rūdiškių sen., Trakų r. organizuojamoje Dzūkijos tradicinių amatų, kulinarinio paveldo ir folkloro kursuose-stovykloje.  Galima rinktis atvykti tik į vienetinius užsiėmimus. Vieno užsiėmimo kaina – 3 Eur.
Sūrininkystės seminarai vyks liepos 10 d. nuo 15.00 iki 17.30 val. ir liepos 12 d. nuo 14.00 iki 16.00 val. Grupė – iki 15 žmonių. Seminaruose sužinosite ir išmoksite:
  • Kodėl Lietuvoje tradicinis sūris – varškės?
  • Pieno sutraukinimo metodai.
  • Fermentinis sūris – kas tai?
  • Puskiečio fermentinio sūrio gamyba iš 20 litrų pieno.

Continue reading Puiki galimybė pasigaminti pirmą savo sūrį