Su Rugsėju!

Banalu, bet rugsėjis sukelia kažkokį jaudulį. Gal dėl to, kad atbuvę vasaros malonumus vėl kuriame planus, žvelgiame į ateitį kupini vilčių gyventi geriau, lengviau ir visaip viau. Sūrininkui  rudeninė gamta kalba visai kita- reikės keltis, kai lauke bus tamsu, dažniausiai lyjant ir pučiant vėjui. Vakarai, dėl kažkokios valdžios sugalvojimų, sutrumpėja iki 16 valandos. Ką gi gali nuveikti lauke? Belieka stipri lempos šviesa ir du pasirinkimai: arba knyga, arba internetinės atrakcijos. Bet čia užbėgu už akių, dar pagyvensime su šviesa, dar su optimizmu planuosime ateitį, šviesią sūrininkų ateitį.
Šis Rugsėjis kupinas naujienų:
– Zuikė Border Collie pradeda  ganymo mokslus Dargužių pievose;
– Ožys Žanas susipažįsta su savo ožkų haremu. Aktyviai pažindinasi, tikimės vasarį sulaukti gausybės ožiukų;
– www.vivasol.lt nusprendė pradėti ilgą kelią link sūrininkystės mokymo formalizavimo. Tikimės, kad po poros metų  Lietuvos ir kitų šalių jaunimas galės įgyti sūrininko-praktiko profesiją. Jau dabar be Lietuvos partnerių ( www.sodziausmeistrai.lt, VU , KTU, Leader centras, Varėnos savivaldybė, Dargužių Amatų centras) jungiasi ir užsieniečiai : Maisons familiales ruraux ( www.mfr.asso.fr ), Accademia Internazionale del arte casearia  AIAC ( www.accademiacasearia.com ), Poltavos universiteto “Chkola evropeiskogo fermera”.
– Rasa pradėjo rinkti užsakymus mini įrangos ir raugų parvežimui iš Prancūzijos;
– VŠĮ Sūrininkų Namai pradeda Sūrininkystės mokyklos rudens sesiją 2016. (www.surininkunamai/surininkoamatas/). Rugsėjį – teoriniai-praktiniai seminarai su konsultantu F. Gobin iš Prancūzijos. Spalį – praktiniai mokymai  su Dargužių sūrininkais.
Lapkritį – mokymai Italijoje ( AIAC).

Tarp visų šių darbų dar ganysime, melšime, sūrius spausime. Rugsėjis – darbų metas.

Sūrininkas Valdas