Vivasol | Projektai
657
page,page-id-657,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,large,shadow3

Projektai

 

Siekdami pagrindinio savo tikslo – kad kaimas būtų gyvas – vykdome ne vieną skirtingą veiklą. Svarbus asociacijos Viva Sol veiklos aspektas – bendruomeniškumo skatinimas, miesto – kaimo ir gamintojo – valgytojo vientisumo ir bendruomenės kūrimas, abiejų – gamintojo ir valgytojo – įtraukimas, dalyvavimas, bendravimas, abipusės naudos kūrimas visomis galimomis priemonėmis. Visuomet esame atviri šaunioms iniciatyvoms, kurias mielai priglaudžiame po asociacijos sparnu. Šiuo metu vykdome šias veiklas:

 

Sūrininkų namai

 

www.surininkunamai.lt

„Sūrininkų Namai“ gimė 2008 metais, kaip asociacijos www.vivasol.lt  šūkio „Kad kaimas būtų gyvas“ praktinis įgyvendinimas. Šiandien „Sūrininkų Namai“ tai vėliava-ženklas, po kuria knibžda įvairiausios veiklos: viešasis maitinimas ir sūrių pardavimas – „Sūrininkų Namai Dargužiuose“, sūrių prekyba – kooperatyvas „Mūsų sūriai“, raugai ir įranga smulkiems sūrininkams –„Viskas sūriams“, sūrininkystės mokykla ir, žinoma, mūsų sūrininkai.
„Sūrininkų Namai“– tai pavadinimas, priklausantis asociacijai „Viva Sol“.

www.surininkunamai.lt

 

 

„Ateities specialybės kaimo vietovėje“

 

Erazmus

Asociacija „Viva Sol“ šiuo metu kartu su dar aštuoniomis šalimis dalyvėmis (partnerėmis) dalyvauja projekte „Ateities specialybės kaimo vietovėje“. Projekto trukmė: 2017 m. rugsėjo mėn. – 2019 m. birželio mėn. Asociacijos narės Genė ir Loreta 2017 m. spalį dalyvavo Briuselyje vykusiame partnerių susitikime (Prezentacija pdf, Loreta), o Rasa ir Valdas praėjusių metų lapkritį lankėsi Figeac (Prancūzija) vykusiame dar viename partnerių susitikime. Kiti planuojami susitikimai: 2018 metais kovo 6-8 dienomis Islandijoje, gegužės 29-30 d. Rumunijoje, Slovėnijoje, 2019 m. vasarį Lietuvoje, o tų pačių metų vasarą – Prancūzijos metropolyje.

Erasmus projekto aprašymas pranc.

„Lėtas turgus“

logo_tr

 

 

 

 

Į Lėtą turgų – pabūti.

Ne tik garantuotai aukštos kokybės gamintojo, augintojo, virėjo, kepėjo ar spaudėjo rankomis pagaminta ir čia pat ant prekystalio išdėliota produkcija, bet ir skirtingos ūkininkų organizuojamos EDUKACIJOS ir teminės ŠVENTĖS suteiks galimybę sužinoti ne tik, ką valgai, bet ir kaip tai tapo produktu ant Tavo stalo ir kodėl Tau tai turėtų rūpėti.

www.facebook.com/LTurgus

 

Anksčiau vykdyti projektai:

 

Access To Land

avys

 

 

 

 

 

 

Asociacija ,,Viva Sol“ 2012 m. kartu su 7 organizacijomis iš skirtingų ES šalių vykdė projektą „European Experience-Sharing on Providing Land for Local Sustainable Agriculture“ (sutrumpintas pavadinimas – „Access To Land“).

Žemės prieinamumo, jos naudojimo klausimą, visais laikais buvusį ,,valstybių vidaus reikalu“, projekto dalyviai siekia išstudijuoti ir paviešinti.

Žemė virsta prekybos objektu. Maistas konkuruoja su urbanizacija ir energetika. Smulkiam ūkiui sunku užtikrinti ūkio tęstinumą. Žemės prieinamumas yra kertinė sąlyga norint valgyti vietinius produktus ir išsaugoti jų gamintojus.

Daugiau informacijos apie projektą anglų kalba

 

Kaimas – tai kaimynai

Screen Shot 2016-01-18 at 09.04.53

Gražus žodis kaimas ir jo išvestinė reikšmė graži. Visi kaime gyvenantys esame kaimynai. Tame tarpe ir tie, kurie vadinami prietrankomis, prancūzais ir kitokiais vardais. Prieš keletą metų Dargužiuose kilo mintis patiems ir su draugų pagalba pamąstyti apie kaimo šiandieną ir perspektyvas.

Šią  medžiagą ir pateikiame.