Kad kaimas būtų gyvas!


Renginių kalendorius

Feed


Vyksiantys renginiai

2022 01 29 d. 10:00 val. vyks Asociacijos „Viva Sol“ visuotinis susirinkimas.  Vieta - Amatų mokykla "Sodžiaus meistrai", Meistrų g. 10, Rūdiškės, Trakų r. 

Darbotvarkė: 

1. 2021 metų veiklos ir biudžeto ataskaitos tvirtinimas. 

2. 2022 metų veiklos ir biudžeto plano tvirtinimas.

3. Valdybos ir pirmininko rinkimai. 

4. Direktoriaus skyrimas

5. Įstatų keitimas. 

6. Kiti klausimai.

Negalintiems dalyvauti kontaktiniu būdu, bus sudaryta galimybė dalyvauti nuotoliniu būdu. Prašome informuoti apie dalyvavimą info@vivasol.lt 

Įvykę renginiai


  • 2021 09 24 d. Vytauto Didžiojo Universiteto Žemės ūkio akademijoje parodoje "Ką pasėsi" vyko seminaras "Agroekologinių ūkininkavimo praktikų taikymas" Seminaro pranešėjai: V. Atkočiūnienė (VDU Žemės ūkio akademija), L. Gumbrevičienė (Asociacija „Viva Sol“), V. Kavaliauskas (MB „Sūrininkų namai Dargužiuose“). Anotacija.
  • 2021 08 14 d. Trijų ežerų HUB kartu VšĮ "Sūrininkų namai" ir Asociacija "Viva Sol" organizavo Mažųjų sūrių festivalį. Renginio akimirkos video filmuke.
  • 2021 07 24-25 d. Asociacijos "Viva Sol" kartu su Danijos informacine platforma apie gyvenimą kaime LandTV.dk  planuoti mokymai "Video kūrimas išmaniuoju įrenginiu" buvo atšaukti dėl karantino reikalavimų atvykstantiems iš Covid-19 užsikrėtimų raudonos zonos, į kurią buvo patekusi ir Danija.
  • 2021 06 14 d. vyko visuotinis Asociacijos “Viva Sol” susirinkimas pe Zoom platformą. 
  • 2021 05 22 d. vyko diskusija-susitikimas Kaip Dzūkijos sūrininkai keičia pasaulį: atsakomybė už vietovę, kurioje gyveni".

Diskusija buvo skirta Sūrininkų namų veiklos dešimtmečiui. Unikalų Dargužių sūrininkų atvejį nagrinėjo ir  įžvalgomis apie smulkių, gamtą tausojančių, ūkių  įtaką, perspektyvą ir trumpųjų maisto tiekimo grandinių svarbą  mikroteritorijos vystymuisi dalinosi VDU ŽŪA prof. dr. Vilma Atkočiūnienė, VU Filosofijos fakulteto dekanas prof. dr. Arūnas Poviliūnas, Baltijos aplinkos forumo vadovas Žymantas Morkvėnas. Dzūkijos kaimų veiklos patirtis  pristatys  Varėnos rajono savivaldybės Dargužių, Krūminių, Puodžių bei Lazdijų rajono Rudaminos, taip pat, Trakų rajono kaimų atstovai.

Buvo keliami klausimai, atvėrę esmines žmonių ir aplinkos sąsajos problemas: kaip ir kodėl kuriasi atsakomybė, atskaitomybė ir įsipareigojimas vietovei, kaip tamprūs socialiniai ryšiai vietos lygiu padeda kurti vietos bendruomenei reikalingas paslaugas, kaip matome save ir aplinką  – esame atskiri individai ar tampriai susiję su gamta. 

Diskusiją moderavo Žemartas Budrys, „Xwhy/Supratimo agentūra“, renginį inicijavo – Asociacija „Viva Sol“, informacinis partneris  – MB „Alytausgidas.lt“.

Diskusija buvo tiesiogiai transliuojama per alytausgidas.lt, Sūrininkų namų, Dargužių bendruomenės bei Asociacijos „Viva Sol“ Facebook paskyras.

Po diskusijos vyko neformalus susitikimas su Dargužių bendruomene sodybos „Sūrininkai Dargužiuose“ (Sūrininkų namai) pievelėje. 

Susitikime su bendruomenei dalyvavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Dargužiuose vadinama „Sūrininkų namų“ „krikštamote“, nes, pasak, sūrininkų, jos apsilankymas čia 2010-aisiais tapo impulsu holistinei sūrininkų veiklai. Susirinkusiuosius sveikino Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, Varėnos r. meras Algis Kašėta, kiti svečiai.

Diskusijos nuotraukos.

Diskusijos įrašas

Renginio sodyboje "Sūrininkai Dargužiuose" akimirkos

Programa.pdf (172.89KB)
Programa.pdf (172.89KB)


2021-04-19 Nuotolinis seminaras-diskusija „Agroekologija ir maisto sistemų bei bendruomenių atsparumas“ š.m. balandžio mėn. 19 d. 

Pristatome programą ir pranešimus.

Agroekologija - įvadinis žodis
Agroekologija_Kavaliauskas.pdf (778.15KB)
Agroekologija - įvadinis žodis
Agroekologija_Kavaliauskas.pdf (778.15KB)
Ekolokolizacija ir vietos maisto sistemos
Ekolokalizacija_Atkociuniene.pdf (3.44MB)
Ekolokolizacija ir vietos maisto sistemos
Ekolokalizacija_Atkociuniene.pdf (3.44MB)
UNISECO projektas apie perėjimą prie agroekologinio ūkininkavimo
UNISECO_Jegelevicius.pdf (16.15MB)
UNISECO projektas apie perėjimą prie agroekologinio ūkininkavimo
UNISECO_Jegelevicius.pdf (16.15MB)
Daržovininystės ūkis Heart Made Farm patirtis
Heart made farm_Milkeraityte.pdf (13.53MB)
Daržovininystės ūkis Heart Made Farm patirtis
Heart made farm_Milkeraityte.pdf (13.53MB)